פרויקט המקורוק

פרויקט המקורוק, נוער יוצר רוק מהמקורות, המשלב סדנאות אמן עם המוסיקאים, היוצרים והזמרים הטובים בישראל, יפעל בנתניה.

במועדון הנוער לאומניות, פועלות מזו השנה השנייה קבוצות הרכבים המנגנים ושרים. קבוצות ההרכבים נולדו בשנה שעברה כיוזמה של בני שרות- מגרעין האומנויות של תנועת תרבות. בליווים המסור והמקצועי של בני השרות, ההרכבים עיבדו שירים מוכרים והעלו ערבי רוק במועדון הנוער. בעקבות ההצלחה, הבשלות והכישרון הרבגוני שהתגלה בקבוצות ההרכבים, עלה הצורך להוביל את הקבוצה אל יעד חדש ולצאת לתהליך עמוק ומשמעותי עוד יותר. הפרויקט אשר נבחר לטובת תהליך זה הוא "מקורוק" – נוער יוצר רוק מהמקורות.

מקורוק הינו פרויקט קהילתי, המזמין בני נוער מכיתות ט'-יב' ומנטורים בוגרים (גם לבוגרים יפתח הרכב)  עם זיקה למוסיקה, לקיים דיאלוג של זהות עם התרבות היהודית- ישראלית, וליצור בהשראתה מוסיקה מקורית בליווי יוצרים מוסיקליים פעילים.

פרויקט ה"מקורוק" הופעל לראשונה בשנת 2010 בעמק חפר ולאור הצלחתו התרחב ב-2011 לפרויקט ארצי. השנה פרויקט 'מקורוק' מתקיים גם בנתניה במסגרת המחלקה לחברה ונוער ובשיתוף: מנהל חינוך וחברה, העמותה לחינוך בלתי פורמאלי, היכל התרבות, אגף רובעים ושכונות, החברה למתנ"סים, "חלילית" ומכון הרטמן המתמקד באתגרי השיח היהודי והישראלי.

במסגרת הפרויקט, יקיימו המשתתפים סדנאות יצירה ולימוד המשלבות מוזיקה וטקסטים מהמקורות היהודים בהנחייתו של היוצר דן תורן ובהמשך גם סדנאות העשרה עם עילי בוטנר ומיקי שביב.

 כל זאת במקביל לסדנת בית מדרש בה ילמדו, ידונו, ויפרשו את פסוקי וסיפורי המקרא לכדי חוויה אישית, ממנה ייצרו לאחר מכן את השירים, אשר יוקלטו באולפן ויצאו על גבי דיסק.

 במהלך השנה עתיד להתקיים גם סמינר מוסיקה בן יומיים בירושלים, שמטרתו להפגיש הרכבי נוער מוזיקליים מכל הארץ ובו ישתתפו גם אמנים שונים כמו דנה ברגר, יעל דקלבאום ועוד.

 בסיום התהליך יופיעו המשתתפים עם התוצרים במסגרת הפסטיבל "עיר פוגשת מוסיקה".

השתתפות בפרויקט מאפשרת התנסות בעשייה מוזיקלית בוגרת ומקצועית וכוללת:

  • סדנאות לימוד ויצירה- מפגש בין יצירה מוזיקאלית לשפה העברית ולתרבות העברית והיהודית.
  • מפגש והיכרות עם אמנים פעילים וידועים.
  • השתלבות ההרכבים באירועי התרבות של עיריית נתניה
  • הפקה והשתתפות במופע הסיום של הפרויקט במסגרת פסטיבל "עיר פוגשת מוסיקה".
  • הקלטות מקצועיות לכל הרכב.
פייסבוק